• cPanel hosting w chmurze na dyskach SSD

  Hosting WWW w Chmurze na dyskach SSD

  Szukasz hosting www dla swojej strony internetowej lub bloga? Sprawdź ofertę naszych serwerów www. Już za kilka złotych miesięcznie otrzymujesz stabilny, w pełni funkcjonalny cloud hosting z PHP5 i 8 oraz MySQL5. Dzięki panelowi administracyjnemu cPanel lub DirectAdmin nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy administratora aby założyć konto e-mail, bazę danych, zainstalować CMS JOOMLA! lub WORDPRESS. Bezpłatny certyfikat SSL we wszystkich pakietach hostingowych.

  WYBIERZ HOSTING WWW

 • 1
 • 2

Rejestracja domen internetowych od 15zł / rok  netto


www.
Podana cena netto dotyczy rejestracji nowej domeny na okres 1 roku. Przenieś domenę do DJA.PL Zobacz pełny cennik domen.

Pomoc

Pin It

Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie, co oznacza dobre hasło. Najprostszym i najpowszechniej stosowanym sposobem przełamywania haseł jest tzw. metoda słownikowa, polegająca na próbowaniu kolejnych słów z różnych słowników lub metoda nazywana bruteforce, polegająca na generowaniu kolejnych ciągów znaków. Obecne rozwiązania są na tyle zaawansowane, że potrafią poradzić sobie także z prostymi "dekoracjami" haseł, np. przez dodanie na końcu jednej czy kilku cyfr. Wynika z tego prosty wniosek, że dobre hasło, to niekoniecznie hasło bardzo długie, ale na pewno dostatecznie skomplikowane. Wystarczy uzmysłowić sobie, że kod ASCII zawiera 256 znaków, z czego ponad 200 może być użyte w haśle. Ograniczając się do małych liter łacińskich, używamy zaledwie 26 z nich. Używając kombinacji małych i wielkich liter oraz cyfr mamy już 62 znaki. Przy ośmioliterowym haśle daje to ponadtysiąckrotnie więcej kombinacji, a zatem potrzeba ponad tysiąc razy więcej czasu, by odgadnąć je wspomnianymi metodami. Jeżeli dołożymy do tego kilka znaków specjalnych, np. $, ! czy +, dostajemy w efekcie naprawdę mocne hasło.

Hasło składające się z małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych można wygenerować w sposób losowy. Problemem staje się jednak jego zapamiętanie. Wielu użytkowników trzyma zapisane hasła na karteczkach przy klawiaturze czy w notesie. W ten sposób oczywiście hasło staje się tylko tak bezpieczne jak trudny jest fizyczny dostęp do notatek. Z drugiej strony, kto zapamięta kilka czy kilkanaście haseł typu "b%7^(L0>"? Na szczęście, istnieją dobre metody, pozwalające na wybór haseł jednocześnie skomplikowanych i... łatwych do zapamiętania!

Zacznijmy od ułożenia lub wybrania zdania, które na pewno zapamiętamy. Może to być nasze ulubione powiedzonko, puenta dowcipu, cytat. Choćby:

"Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;"

Zapiszmy pierwsze litery cytatu. Dodając znaki interpunkcyjne, od razu wzbogacamy hasło:

L!Om!tjjz;

Całkiem nieźle. Możemy jeszcze zastąpić literę "O" cyfrą zero "0" (pamiętajmy, im szerzej korzystamy z zestawu znaków, tym lepiej).

L!0m!tjjz;

I mamy bardzo dobre, dziesięcioznakowe hasło, którego zapamiętanie powinno przyjść bez trudu.

Jeżeli musimy często zmieniać hasła, można posłużyć się techniką podobną, jak przy hasłach jednorazowych - użyć części stałej i zmiennej. Na przykład, jeśli hasło ma być zmieniane co tydzień, wprowadźmy jako cztery czy sześć dodatkowych znaków na końcu datę przypadającą we środę poprzedniego tygodnia. Jeszcze lepiej, jeśli nieco ją zmodyfikujemy, na przykład zapisując cyfry od końca albo zamieniając niektóre cyfry na kojarzące się z nimi litery (0=O, 4=A, 5=S itp.), albo odpowiadające im znaki specjalne, uzyskiwane jako Shift+cyfra (1=!, 4=$ itp.). Dla daty 14/08 mamy więc:

L!0m,tjjz;!$/)*

Pamiętaj! Nie wykorzystuj bezpośrednio przykładowych haseł czy systemów podanych w tym dokumencie. Zmodyfikuj je nieco. Pole dla wyobraźni jest ogromne. Powodzenia.

Przemysław Jaroszewski
CERT Polska

Szukaj w DJA.PL

Odwirusowanie Wordpress Odwirusowanie Joomla Usuwanie wirusów ze stron internetowych w jeden dzień szybko i skutecznie. Odwirusowanie Joomla, Odwirusowanie Wordpress

Szybki Hosting Wordpress SSD już od 5zł netto mies.
Hosting Wordpress SSD

 

Dla wszystkich klientów korzystających z Hostingu WWW cPanel DJA.PL udostępniamy bezpłatnie zaufane Certyfikaty SSL (DV Domain Validated ). darmowy certyfikat ssl

Mocny i szybki Hosting pod sklep internetowy Woocommerce, Magento, Prestashop, Virtuemart

E-Commerce web Hosting

 • 4 rdzenie procesora = 8.8 GHz
 • 4 GB pamięci RAM
 • Powierzchnia 50GB SSD
 • Nielimitowany transfer danych
 • Codzienna kopia bezpieczeństwa

Więcej...

 

 

Informacja dot. Cookies Używamy plików cookies w celu zapamietania pewnych ustawień personalizujących przeglądanie strony oraz zbierania statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze, tablecie, etc. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w Swojej przeglądarce.Jak to zrobic?.